Sklenené pilníky SAKURY na chodidlá a na nechty


Priznajme si to – pilník je v našich životoch často podceňovaná pomôcka. No taký pilník SAKURY, ten naozaj môže zmeniť váš pohľad.

Keď pilník nie je len pilník

Ak niekomu rozprávam o pilníkoch SAKURY Skincare, ktoré naozaj často chválim, počúvajúci môže rázom nadobudnúť pocit, že hovorím o malých zázrakoch zo skla, ktoré menia životy. Alebo teda minimálne rutinu starostlivosti o pokožku tváre, tela, chodidiel a nechty. No keďže humor je najlepší exfoliant na dušu, vezmime to (ako vždy) trošku s nadhľadom a nebuďme až takí vážni.

SAKURY FOOT: Sklenený pilník na pedikúru, ktorý prekvapí

Prvé dojmy a skepticizmus

Môj prvý kontakt so SAKURY FOOT skleneným pilníkom bol sprevádzaný dávkou nedôvery. Kým som naň pozerala v e-shope, dotyk očami ma nadchýňa, no po skutočnom dotyku nadšenie trošku upadlo. Na povrchu má abrazívnu vrstvu z oxidu kremičitého, ktorá vyzerá hrubšie než drsnejšia strana môjho obľúbeného obojstranného pilníka Gabriella Salvete. Roky som mu bola verná a prekonal všetky konkurenčné pomôcky – a vlastne mám doma stále dva alebo tri exempláre (jeden niekde zapatrošený).

Použitie a efekt

Pilník SAKURY FOOT je odporúčaný na suché a popraskané päty, mozole aj diabetickú nohu. Používať ho máte 1–5× týždenne, ideálne vo viacerých kolách počas jednej procedúry. Na odmočené chodidlá najprv pritlačím, potom tlak postupne zmierňujem. Výsledok? Bez bolesti, aj keď sú päty popraskané, a jemnosť, ktorú by ste od jedného pilníka možno nečakali. Obojstranný pilník s dvoma hrúbkami zrna? Netreba! SAKURY pilník si poradí aj sám. Už len keby sa sám vedel aj pohybovať a nepotreboval moju ruku.

Svoje chodidlá na fotkách zvečnené nemám. Ako dôkaz účinnosti snáď postačí fakt, že som na dovolenke s priateľom v Bojniciach celý minulý týždeň nosila sandále. Ak by boli moje päty suché a popraskané (čo u mňa bývala bežná realita), na otvorenú obuv si netrúfnem. 

Údržba a hygiena

Veľké plus je jednoduchá údržba. Vďaka oxidu kremičitému sa na povrchu pilníka neudrží veľa mikróbov (aspoň podľa výrobcu). Stačí jemná kefka, tečúca voda a pilník je opäť ako nový. Žiadne špeciálne čistenie, žiadna dráma.

Skladovanie: Ach, tá gravitácia!

Jediný veľký mínus? Skladovanie. Krabička nie je práve spoľahlivá, pilník SAKURY FOOT je ťažší než vyzerá a až tak dobre nedrží v zárezoch, ako som ráčila zistiť. Raz mi pri vyberaní z police vypadol z krabičky, ulomila sa časť rukoväte a odvtedy improvizujem s izolačnou páskou (obliepam konček, nech sa neporežem, pretože pilník je stále dobrý). 

Pri vecičke za 25 eur vás poškodenie zamrzí viac než pri lacnom pilníku za tri eurá z drogérie. Hlavne keď viete, že vám mohol vydržať aj 9 mesiacov a vy ste ho rozflákali už za dva. Ak ste nešikovní ako Veronika, ktorej recenziu čítate, odporúčam skladovať pomôcky s extra opatrnosťou. Alebo si pripravte zásobu lepiacej pásky.

SAKURY NAIL: Tvarovaný sklenený pilník na manikúru

Prečo som sa mu bránila?

Sklenené pilníky a ja? To bola dlhé roky nefungujúca dvojica. Moje grambľavé ruky už poslali do pilníkového neba minimálne päť kúskov. Ak nie viac. No keď boli peelingové šošovky SAKURY také dobré, nedalo mi to a zvedavosť zvíťazila.

Očakávania vs. realita

Na nejaké pokročilejšie úpravy nechtov som lajdák. Nechty mi našťastie rastú v peknom mandľovom tvare a nepotrebujem opticky čarovať s lakmi na nechty, gélovou manikúrou ani inými (pre mňa momentálne zbytočnými) úkonmi. Stačí mi, keď sú moje nechty zdravé, ako tak pevné a čisté.

Vlastne si neviem predstaviť, ako by som fungovala s dlhými nechtami. Dlhé nechty mi odjakživa vadili. Ak by mi presahovali končeky prstov, nevedela by som s nimi variť, prať, pracovať v záhrade a celkom isto ani klepkať po klávesnici, teda by ste nečítali ani túto recenziu. 

Ja svoje nechty nikdy nenechám prerásť cez nechtové lôžko. Nosím ich krátke, nie dlhšie než 2 - 4 milimetre. Pilník teda používam len na zjemnenie ostrých hrán po strihaní alebo keď sa mi nejaký necht zalomí (čo sa žiaľ stáva častejšie, než by som chcela, kvôli štítnej žľaze). 

Posledné mesiace sa však kvalita mojich nechtov značne zlepšila. Možno za to vďačím užívaniu výživového doplnku so selénom a zinkom (beriem ho od marca), no z veľkej časti by sa to dalo pripísať aj výmene pilníka za sklenený. Mohla som ho veru kúpiť už skôr.

Výhody skleneného pilníka SAKURY NAIL

  • Lepšia údržba: Stačí opláchnuť, žiadne škrabanie pilníka od nečistôt.
  • Menšia tepelná vodivosť: Pri pilovaní nevzniká toľko tepla. Ak aj nejaké vznikne, sklo ho neprenáša tak ako kov. Takže nechty netrpia a neštiepia sa. To môže byť dobré aj pre ľudí s citlivou pokožkou alebo diabetikov.
  • Dlhšia životnosť: Kovový pilník sa otupí rýchlo, sklenený SAKURY vydrží aj deväť mesiacov bez výraznejších známok opotrebovania.
  • Jemnosť: Aj keď sa zdá drsný (podobne ako pilník SAKURY FOOT), piluje jemne a efektívne, čím môže vo finále zlepšiť aj kvalitu nechtov. Len si treba na to zvyknúť. Pre mňa to bol nezvyk, pretože veď pozriem a vidím. Ale vidieť je jedno, vyskúšať druhé. 

Nevýhody

  • Krehkosť: Sklo je krásne, ale krehké. Na cesty si ho radšej neberiem, lebo po skúsenostiach s pilníkom na nohy už ani krabičke tohto pilníka veľmi neverím. A krabička je aj dosť objemná na nosenie v kozmetickej taštičke. Kam by som potom pomestila ostatné sersamy?
  • Hrubšia špička: Kovové pilníky sú tenké, no špička tohto je hrubá. Zatlačím si ňou nechtovú kožičku, no "smútku za nechtami" ma nezbaví, pretože sa ňou nedostanem pod necht a neviem ho teda vyčistiť. Ale nevadí, na to mám klieštiky na nechty - majú taký výčnelok presne na tento účel. A tie nosím so sebou všade. 


Pilníky SAKURY – investícia do krásy (u mňa aj do krásy slovenského jazyka)


Ak hľadáte pilník, ktorý zvládne aj tie najdrsnejšie päty alebo rozmazná vaše nechty, SAKURY FOOT a SAKURY NAIL sú skvelou voľbou. Obe pomôcky sú krásne, funkčné a ľahko sa udržiavajú. Rovnako ako všetky ostatné pomôcky tejto značky. Jediný háčik? Skladovanie a opatrnosť pri manipulácii – sklo je totiž krásne, ale nešikovníka vie aj potrápiť.



S pilníkom SAKURY sa však budete na svoje chodidlá a nechty pozerať novými očami. Prinajhoršom si vymyslíte pár nových mien, keď vám pilník spadne na zem a aspoň otestujete slovnú zásobu. Neverili by ste, koľko rýdzo slovenských ľubozvučných nadávok zaznelo v našej kúpeľni (napr. koza šmatľavá, ozembuch, gengľavec, ometlo, trúba, hlava maková, mamľas, trubiroh, ťulpas, neokrôchanec... aj trošku horšie mená). Ale ten, kto to počul (alebo toto číta), má možno o dôvod viac na úsmev!
ZDIEĽAJTE:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za to, že ste si našli čas, prečítali článok a zanechali komentár k tejto téme. Vážim si to. ♥ Ostatných poprosím, aby mi sem nevkladali odkazy na Giveaway ani odkazy do e-shopov. Reklamy tu nechcem. Ďakujem.

Design: OddThemes | Nájdete na: Blogger Themes