Jannine: olej na odstránenie chĺpkov

Olej na odstránenie chĺpkov značky Jannine je prírodný olej bez obsahu akejkoľvek syntetickej látky balený v lekárenských fľaštičkých s bezpečnostným uzáverom.

Zbaviť sa chĺpkov. Pokiaľ možno, tak navždy. Kto by nechcel, nech sa prihlási, ale stavím sa, že by nebola hore jediná ruka. Aj ja chcem dať zbohom tejto "ozdobe", ale nie laserom. Som odporkyňou takýchto metód. No na epilačný prístroj si neviem a ani nechcem zvykať. Nuž si pomáham, ako viem. Aj prírodou. S olejom od Jannine.


Stránku obchodu Jannine nájdete na adrese www.jannine.sk/
Logo značky Jannine

Nikdy v živote by som si nebola pomyslela, že budem fotiť to, čo mi kedysi prišlo prirodzené a čo sa dnes považuje za najväčšie faux-pas krásy. Ale keď už nejaký somár (s prepáčením za výraz) prišiel s mániou pokožky hladkej ako detský zadoček a prinútil všetky ženy sveta zbavovať sa ochlpenia, musím sa prispôsobiť väčšine. Príjemné-nepríjemné, dnes to už patrí k životu a táto téma samozrejme patrí na blog o kozmetike.

Myšlienka trvalejšieho odstránenia chĺpkov je pekná, no aké máme možnosti? S výnimkou žiarenia určite pomôžu mechanické strojčeky fungujúce ako pinzeta v počte niekoľko stoviek šklbnutí za minútu - epilátory. Áno, moji nepriatelia. :-) Možno ich používať takmer na celom tele, ale na citlivé partie sa predsa len viac odporúča ten druhý spôsob a tým sú vosky a pásiky. Prilepia sa na pokožku a strhnú. Au! Oboje funguje dobre a na dlhšiu dobu, len si na to treba zvyknúť. Ja som teda neskutočný "sraľo" a než som sa rozkývala a kúpila strojček, muselo mi to (mám na mysli ten fakt o klesajúcej bolesti) potvrdiť minimálne 10 osôb. Používam strojček a z času na čas zdrapím žiletku... Depilačné krémy a peny tiež nie sú zlé, lenže tie fungujú chemicky. Len rozleptávajú chĺpky, účinok je krátkodobejší a nie celkom spoľahlivý. Nech dám akúkoľvek vrstvu krému, vždy niekde ostane nejaký chĺpok. Takže radšej trošku bolesti a nech je pokoj svätý.

Lenže v mojom prípade je tu jedno ALE. Mám kŕčové žily. Síce len na stehne, no lekár mi aj tak epiláciu, depiláciu ani holenie nôh neodporúčal. Holenie bude asi väčšie zlo, lebo tým to odstránenie chĺpkov nebude trvalé, lepšia epilácia. Ani predtým som tomu holeniu síce moc nedala, no kŕčové žily majú tendenciu zhoršovať sa a keď s tými nohami teraz nespravím poriadok, o to horšie neskôr. Nechcem o pár rokov vyzerať ako orangutan. Lenže vosky ja nerada a bohvie, ako dlho by som musela fungovať so strojčekom, kým sa dostaví žiadaný efekt a nič viac nenarastie. Tak čo teraz? Pôjdem na laser? Figu borovú. Skúsim skombinovať tieto metódy s prírodnou alternatívou lasera - špeciálny prírodný olej od značky Jannine.


Typická lekárenská fľaštička s bezpečnostným uzáverom, vkusnou etiketou s návodom na použitie a pekným logom značky Jannine uchováva prírodný olej dobre chránený pred vzduchom i svetlom.

Obsahové látky

Budete sa čudovať, ale olej od Jannine je naozaj prírodný olej a obsahuje len dve látky. Olivový olej ako nosič účinnej látky a ingrediencia na upokojenie pokožky po epilácii a mačací pazúr. Nie, nebojte, nie je to olej z mačky. :-) Tak sa volá bylinka, ktorú možno poznáte pod inými menami, ako napríklad vilcacora, uňa de gato, samento, uncaria tormentosa (latinsky)
a do olivového oleja bola naložená preto, lebo olivový olej je najlepším základom kvôli skvelému vstrebávaniu.

Mačací pazúr (alebo vilcacora) je veľmi známy liek na imunitu a azda aj jeden z najzaujímavejších objektov štúdií, lebo sa mu zistilo strašne veľa účinkov a to veľmi silných. Vedci dospeli k záverom, že pomáha pacientom s rakovinou, lebo v ňom obsiahnuté alkaloidy dokážu prinútiť telo brániť sa a potlačiť nekontrolované množenie rakovinových buniek. Rastlina taktiež pomáha pacientom rýchlejšie sa zotaviť po borelióze a iných závažných ochoreniach. A že je to tak, to môžem potvrdiť. Samento sme predávali v lekárni a osobne poznám ľudí, ktorí ho skúšali (všetci žijú a dobre sa im darí). Toto všetko sa pripísalo alkaloidom a k ostatným účinným látkam sa dal otáznik. Neskôr partia vedcov odhalila aj úplne nové typy produktov metabolizmu rastliny, napríklad glykozidy, ktoré bránia oxidačnému stresu. Oxidačný stres je pri rakovine tou druhou nepríjemnou stránkou choroby. Definovaný je ako neschopnosť bunky bojovať s voľnými radikálmi. Okrem rýchleho starnutia sa podieľa na vzniku mnohých vážnych chorôb (Alzheimer, Parkinsonov syndróm, arteroskleróza...), vrátane rakoviny, u ktorej je príčinou i dôsledkom. No a aby to bolo ešte zaujímavejšie, zistilo sa, že tá istá rastlina obsahuje viacero foriem účinných látok a je dosť podstatné, akým spôsobom sa spracuje. Obsahuje viac druhov alkaloidov a tie vedia pôsobiť rôznymi mechanizmami. Niečo naštartujú (napríklad imunitu) a niečo zničia (rakovinové bunky).

Mechanizmus účinku

Domnievam sa, že tu dochádza k ničeniu, ale samozrejme nie k ničeniu pokožky, ale pigmentu v chĺpkoch - to odvodzujem z účinku vilcacory na melanocyty napadnuté rakovinou kože. Tam je taktiež ovplyvňovaný pigment. Aj laser ide po pigmente. Jeho svetlo zasiahne to, čo je tmavé, čiže chĺpok a ten bledne, bledne, až sa nakoniec stratí. A presne v tom spočíva riziko, pre ktoré laser neodporúčam. Ak ste blondínka či červenovláska so svetlými chĺpkami, asi by to bola strata peňazí. Laser vám ich nedobre odstráni. Pokiaľ ste opálená, už neriskujete nezdar, ale zdravie. Musíte si dávať pozor aj na toho, kto laser obsluhuje, lebo v rukách neskúseného sa mení na zbraň spôsobujúcu popáleniny, hnisavé lézie, pigmentové škvrny. A naviac ešte stále nevieme, čo sa s takto ošetrenou pokožkou stane za pár rokov a ako dlho nám efekt tohto drahého zákroku bude napĺňať život šťastím. Staré národy mali tie svoje prírodné receptúry kedy odskúšať, ale čo my s tou našou prekliatou technikou? Mobilné telefóny a wifiny nám už teraz ruinujú zdravý život a to nemajú silné vlny. Nikdy by som nešla vystavovať svoju kožu tisíc krát horším lúčom len kvôli hlúpym chĺpkom. Radšej skúsim prírodu. Ak nepomôže, aspoň neuškodí.

O alkaloidoch sa tiež vie, že redukujú prítok krvi a tým aj živín k tkanivu, ku ktorému sa dostanú. To by bola vo veľkej dávke smrteľná záležitosť, no pri týchto stopových množstvách ide len o zastavenie zásobovania folikulu. Korienok bez výživy odumrie a chĺpok viac nenarastie. Prirodzene, alkaloid sa musí k tomu koreňu nejako dostať, čo sa určite nestane pri holení, kde chĺpok ostáva vo svojom púzdre a len ho skrátite. Ani pri depilácii krémom. Treba chĺpok pekne vytrhnúť a kým je jeho vačok otvorený, tak šup - šup natrieť kožu týmto prírodným olejom. A najlepšie je dať olej na dlhšie neholené chĺpky, lebo keď ich trháte, sú mäkšie a slabšie, než tie pravidelne holené
. Holenie sa popri používaní oleja neodporúča. Nemá zmysel si oslabovať korienky, aby ste ich vzápätí posilnili holením, nie?

Môj dojem z používania

Priznám sa, nohy som si niekoľko mesiacov neholila. Po celú jeseň ma zlostila alergia, sedela som doma na zadku s boľavým kolenom a ani riadne nechodila medzi ľudí. Ešte ani vzťah mi nevyšiel. Kto by sa zaoberal nohami? Čo tam po nich... A potom sa ku mne donieslo toto prírodné riešenie, ktoré najlepšie zaberá práve na takéto "prírodné" (alebo na epilované) nohy. Tak som vytiahla svojho nepriateľa, zaťala zuby a pekne šklbala a natierala.
Bola to tá najvhodnejšia doba na odstránenie chĺpkov s pomocou tohto oleja.

Takto moja noha (jedna z nich) vyzerala na začiatku. Orientačný bod nech vám je tá malá biela škvrnka vpravo. Je to jazva. Fotiť vždy budem tento úsek, na ktorom bolo najviac chĺpkov a teda bude najlepšie vidieť efekt. Niektoré sú kratšie, iné dlhšie, no aj na tomto relatívne tmavom zábere vidíte, že kontrastujú. Sú silné a tmavé.


Toto je fotka pred druhou epiláciou. Prvý dôkaz, že placebo účinok (t.j. účinok typu "Tvoja viera ťa uzdravila, nie liek") to nie je. Nech by som bola akokoľvek pozitívne naladená a očakávala neviem aký zázrak, asi by sa mi z toho neodfarbili a nestenčili chĺpky. :-) Je ich ešte stále dosť, ale sú o dosť tenšie a svetlejšie. Niet divu, že ich mám do všetkých strán. To biele miesto sa teraz zdá byť neviditeľné, lebo na tej prvej fotke som mala nohu vystretú a tu je už pokrčená v kolene. Škvrna je tá vráskavejšia časť vpravo.


No a tu máme fotku pred poslednou epiláciou (ešte samozrejme budú ďalšie, ale nateraz mám len tieto tri fotky). Ak by náhodou sila pozitívneho myslenia mala vplyv na farbu a kvalitu chĺpkov, isto nie na ich rast. Je ich fakt menej a sú tenké.


Dúfam, že je to dosť dobre vidieť aj napriek kvalite fotografií. Neverili by ste, aké ťažké je odfotiť chĺpky s obyčajným objektívom. Pri dennom svetle a mojej extrémne bledej pokožke to nejde, lebo koža doslova svieti. Vidieť len tie pehy a prípadné vyrážky. Pri tme zasa nič nevidno, blesk pre zmenu moc osvetľuje... 

Olej sa môže používať na celé telo, nuž prečo to nevyužiť? Až sa osmelím použiť voskový pásik, skúsim tento čisto prírodný olej na tvári a pridám samozrejme fotografie.

Proti oleju ako takému nemám žiadne výhrady. Vôňu nemá žiadnu. Nebola doňho pridaná žiadna silica, čo som očakávala a aj chcela. Najhoršie, čo môžete pokožke spraviť, je natrieť ju po takomto šklbaní nejakou voňavkou. To sa nesmie. Aspoň 24 hodín po mechanickej depilácii a epilácii by ste mali vydržať bez telového mlieka i sprchovacích gélov, lebo v tomto stave s otvorenými vačkami nepojme len živiny, ale i parabény a všetky pomocné látky. Tu však nie sú žiadne pomocné látky, takže prírodný olej je maximálne bezpečný a použiť ho pokojne môžete. Vstrebáva sa rýchlo a pokožku dobre premastí. Nedávala by som olej na kožu v prípadoch, kedy sa všeobecne neodporúča ani vnútorné užívanie bylinky alebo epilácia:
 • olej by nemali používať tehotné a dojčiace ženy, lebo alkaloidy síce v maličkom množstve, ale predsa trošku môžu preniknúť aj do obehu
 • určite by som ho nedávala deťom, mladé parádnice nech radšej počkajú
 • ak používate masti s obsahom kortikoidov (alergie), doberte ich a až potom začnite, lebo nevedno, čo by spravili tieto látky, ak by boli podané spoločne
 • neskúšajte ho ani vtedy, ak sú na vašej pokožke otvorené alebo zahnisané rany a ak ste čerstvo podstúpili očkovanie voči nejakej cudzokrajnej chorobe, ale vtedy sa nemá robiť ani epilácia
Inak v použití nevidím žiadne riziko. Čo nehodnotím ako úplne bezpečné, je akurát ten uzáver. Má to byť bezpečnostný uzáver, ktorý treba stlačiť, ale práve ten môže v poštovej zásielke zradiť. Balíček o niečo zavadí, vrchnáčik sa stlačí a tesniaca schopnosť je v háji. Vyliať sa vám nevyleje, to by sa musel vrchnák aj krútiť, no pár kvapiek ujde. Veruže som mala etiketu mastnú od oleja. Za toto jediné musím strhnúť bod. Asi by bolo treba to hrdielko fľašky ešte omotať lepiacou páskou pre istotu. Alebo aj papierovou vreckovkou. Ale to je strašne malá vada, keď beriem do úvahy efekt. >>>> Update z 20.6.2014: Majiteľka e-shopu, pani Janka, zmenila balenie a vrchnáčiky sú teraz ešte bezpečnejšie. Žiadne kvapkanie a ani vyliatie oleja už teda nehrozí. Chýbajúci bodík teda pridávam, čo však aj tak nemení výsledné hodnotenie. Olej stále považujem za najlepší.  

Moje hodnotenie prírodného oleja na odstránenie chĺpkov:
 
Textúra: klasická tekutá a olejová (presne taký tekutý, ako býva olivový olej) 
Upokojenie pokožky: 5 (super, zmiernil aj nepríjemné pocity po epilácii) 
Vôňa: žiadna, čo je výhoda, cítim len prírodnú vôňu oleja
Celková spokojnosť: 10 
Cena: 9,90 EUR za 100 ml a kúpite ho buď v niektorej z týchto predajní, alebo v e-shope

celkové hodnotenie - slovom

NAJLEPŠÍ Z NAJLEPŠÍCH

obal / prezentácia výrobku
krátkodobá účinnosť / efekt
účinnosť v dlhodobom horizonte
upokojenie pokožky
roztierateľnosť a vstrebávanie
vôňa
pomer kvalita / cena
celkové hodnotenie

Ani v najlepšom sne by som nečakala, že sa účinok prejaví tak rýchlo. Samozrejme nenapíšem konkrétny časový údaj. Záleží, ako rýchlo vám rastú chĺpky, koľko pigmentu obsahujú, čo ste s nimi doteraz robili (či ste ich viac holili, depilovali alebo epilovali) a ako dlho si týmto spôsobom upravujete vzhľad. To je individuálne, no mne stačili dve použitia, aby bol výsledok takýto. 

Viem, že teraz to už tak rýchlo nepôjde, chĺpky budú miznúť postupne, ale z fľaštičky ubudlo len trošku, keďže sa olej tak dobre rozotiera. Až vypotrebujem obe balenia, prípadne si kúpim ešte tretie, ak bude treba na chĺpky i bolestivú epiláciu isto ostane len spomienka. Toto je rozhodne lacnejšie riešenie než laser. A hlavne bezpečnejšie. Značku Jannine odporúčam.

Prečítajte si tiež článok o tom, ako olej obstál v testovaní na tvári. Pokračovanie tu.
ZDIEĽAJTE:

16 komentárov :

 1. Dosť ma to zaujalo! :-) Stojí za vyskúšanie, a keď o ňom takto píšeš ty - farmaceutka... tak na tom určite bude viac ako len niečo pozitívne ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa na oleji páči hlavne to, že pomáha a že ho veľa neminiem, lebo má olejovú formu. :-) Mala som všelijaké krémy po depilácii, ktoré sľubovali, že mi chĺpky budú dorastať pomalšie, aj dezodoranty s takými prísadami, ale na tie moje nohy silné ako telefónne stĺpky sa míňali rýchlo a pozitívny efekt som nevidela. Presne naopak. Chĺpky nielenže ďalej rástli, ale ešte aj vrastali do kože. Pílingy nezabrali a ani masážna hlavica novšieho modelu epilátora nepomohla. Mala som doma dva nie lacné strojčeky a ani jeden som kvôli tomu nepoužívala. Stáli mi doma možno aj 4 roky len tak. Bolo mi to ľúto, ale to vrastanie ma odrádzalo. Ak som chcela vrastené chĺpky vytrhnúť, musela som ich najskôr dolovať spod kože ihlou. :-( Hrôza čo len spomínať na to. Vyzeralo to hrozne. Keď ma videla mama s tou ihlou, zľakla sa, že mi preskočilo a ubližujem si. :-D No na laser NIKDY v živote nepôjdem, lebo mám naň svoj názor, na depiláciu voskom som sraľo a z holenia som zasa mala veľmi zlý pocit (ani mi to lekár neodporúčal). Už len to vedomie, že mám na nohe navretú kŕčovú žilu a stačí jeden neopatrný pohyb žiletkou... Takže to bol dôvod, prečo som sa dala skúšať tento olej. Teraz chĺpky nevrastajú, sú redšie, nohy mi stačí depilovať raz za mesiac a niekedy ani to nie. Predtým som holila každý týždeň, takže toto je ozaj viac ako pozitívny výsledok. Ja by som povedala, že to je až luxus oproti tomu, na čo som bola zvyknutá.

   Odstrániť
 2. pouzivam ho uz stvrty mesiac a vobec ziadnu zmenu nevidim :(((

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A určite správnym spôsobom? Tým správnym spôsobom myslím to, že sa vytrhnú chĺpky a noha sa okamžite natrie olejom. Už mi pár ľudí povedalo, že po depilácii počkajú a až potom miesta natrú, čo nie je správne. Olej má najväčší zmysel a účinok vtedy, keď sa aplikuje za čerstva, lebo vtedy sú vačky ešte otvorené a olej sa dostane tam, kam má. Ja si obvykle depilujem vždy jednu časť nohy, natriem olejom a až potom pokračujem s ďalšou.

   Odstrániť
 3. neviem, ci odoslalo moj predosly komentar, ale ano, davam si ho hned. Skusim este pockat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ono to určite bude individuálne. Netvrdím, že mne už všetky zmizli, ale momentálne sú v štádiu, kedy ich ani po dorastení takmer nevidno. Sú tenučké, jemné, je ich ďaleko menej a keby sa trošku neleskli, tak ani nikto nevie, že nejaké mám. :-) Ani nevrastajú do kože, takže to, čo ešte nezmizlo, epilátor všetko zachytí. Predtým som musela na tie vrastené potvory robiť zákroky a vyberať ich spod kože ihlou... Až ma tak striaslo, ako si na to spomínam. Ale to už je minulosť. Vidím to dosť markantný rozdiel oproti tomu, aké boli predtým. Poradila by som jedine vydržať. Ony časom zmäknú a budú strácať hrúbku i farbu.

   Odstrániť
 4. ja to pouzivam na tvar - horna pera, kde ich prave nemam nejak vela, ani silne. su jemne, ale tmavsie, tak to bude asi aj pomalsie vidiet, ak bude nejaky rozdiel.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Čiže musim najprv vytrhnúť chĺpky voskovymi pasikmi a ihned natriet olejom ? :) neviem či som to spravne pochopila

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, tak je. Najskôr vytrhnúť (pásikmi, strojčekom, depilačnou pastou) a potom rýchlo natrieť olejom.

   Odstrániť
 6. Musím sa priznať, že ja som na tom oveľa horšie :( Ja mám strašne veľa chĺpkov a asi všade, kde sa len dá. A výsledky krvi vyšli v poriadku, dokonca aj ultrazvuky na ktorých som bola. Tak aj ja skúsim siahnuť po tomto oleji a snáď pomôže. Teda, aspoň na chĺpky na tvári, lebo to je naozaj nepríjemné :( V každom prípade ti gratulujem, že ti to naozaj pomohlo :) A osobne pri mne akokoľvek som pozitívne myslela :D Chĺpky mi vždy narástli :D Takže na ne pozitívne myslenie nejak nefunguje :)

  www.lifi.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pozitívne myslenie pomáha v mnohých ohľadoch, ale v tomto žiaľ nie. Tiež som už bola zúfalá z chĺpkov na nohách. Hlavne z tých, ktoré vrastali pod kožu. Keď som holila, bolo to v poriadku, keď som začala používať epilátor, strach a hrôza. A to som dodržiavala všetky odporúčania - vyhladzovala pokožku drsným kotúčikom, používala peelinky aj prípravky po depilácii proti tomu... pomohol až olej. Pekne mi ich zjemnil, zosvetlil, prestali vrastať a veľa ich zmizlo úplne. Aj z tváre. Už sa nemusím hanbiť nafotiť na perách nejaký rúž. Myslím, že by si ho mala skúsiť. Už minimálne za to zosvetlenie a zjemnenie to stojí. A aj za to miestami bolestivé trhanie (napríklad na podpazušie som sa odhodlávala dlho, ale dá sa zniesť aj to). Chĺpky svetlé a jemné ako broskyňa nevadia, ani ich nevidieť, strnisko alebo tmavšie chĺpky si všimne každý.

   Odstrániť
 7. náhodou som teraz našla túto stránku :D ten olej vyzerá dobre, len hmm, ako je písané, treba ho aplikovať hneď po vytrhaní chĺpkov, no len ja mám problém, keď epilujem, občas sa stane že "tečie krv" :D :D keď je chĺpok hrubý, alebo čo ja viem čo, no a potom ako?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Krv je potrebné utrieť a chvíľku osušiť a až potom olej ...

   Odstrániť

Ďakujem za to, že ste si našli čas, prečítali článok a zanechali komentár k tejto téme. Vážim si to. ♥ Ostatných poprosím, aby mi sem nevkladali odkazy na Giveaway ani odkazy do e-shopov. Reklamy tu nechcem. Ďakujem.

Design: OddThemes | Nájdete na: Blogger Themes